ZHENGZHOU SHENGHONG HEAVY INDUSTRY TECHNOLOGY CO., LTD. sales@gcfertilizergranulator.com 86--15286833220
Product Details
Place of Origin: Zhengzhou China
Brand Name: Shenghong
Certification: CE,ISO
Model Number: SHZ2
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 set
Price: can be negotiated
Packaging Details: Customer Demand, Usually In Container
Delivery Time: Within 15 Days
Payment Terms: L/C,T/T,D/A,D/P
Supply Ability: 80 Sets Per Month
System: |
Combination Granulator |
Organic Content: |
100% |
Energy Consumption: |
Low Energy Consumption |
Application Field: |
Agricultural Production |
Granulation Ratio: |
95% |
Working Method: |
Wet Granulation |
Voltage: |
380V/415V |
Pellet Diameter: |
3-5mm |
System: |
Combination Granulator |
Organic Content: |
100% |
Energy Consumption: |
Low Energy Consumption |
Application Field: |
Agricultural Production |
Granulation Ratio: |
95% |
Working Method: |
Wet Granulation |
Voltage: |
380V/415V |
Pellet Diameter: |
3-5mm |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Granulation Ratio | 95% |
| Matching Power | 45 |
| Pellet Diameter | 3-5mm |
| Energy Consumption | Low Energy Consumption |
| Material | Steel |
| Application Field | Agricultural Production |
| Voltage | 380V/415V |
| Working Method | Wet Granulation |
| Organic Content | 100% |
| Size | 7400*1450*2100mm |